Güvenlik Sistemleri Keşif Formu
Yangin algilama sistemleri analog adresli yangin alarm sistemleri konvansiyonel yangin alarm sistemleri gazli sondurme sistemleri
NEUTRON slayt
diafon
crow alarm kampanya cctv kamera guvenlik sistemleri
Samsung
Biris Güvenlik Online Destek
Ziyaretçi Sayacı
Online : 0
Bu Gün Tekil : 1
Bu Gün Çoğul : 13
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 45
Toplam Tekil : 51485
Toplam Çoğul : 291103
IP Adresiniz :
93.89.232.254
Lens ve Aksesuarlar

Lens Çeşitleri

 

Mercekler (Lensler)

Mercekler bir CCTV sistemin tasarımında önemli bir rol oynamaktadır. Merceklerin temel işlevi bir alandan yansıyan ışığı toplamak ve kameranın görüntüleyici ünitesinde net,berrak bir görüntü odaklamaktadır. Genellikle,bir mercekten geçen ışık ne kadar fazlaysa resim kalitesi de o kadar yüksek olmaktadır.

Mercek seçimi özellikle çok önemlidir,çünkü görüntüleyicide oluşacak olan resmin boyutunu,şeklini ve niteliğini doğrudan etkilemektedir. Alana olan mesafe,odak uzaklığı,arzulanan görüş alanı,ışıklandırma ve format gibi faktörlerde kamera görüntüleyicisi üzerindeki görüntünün boyutu ve netliğini etkilemektedir. Kamera mercekleri genellikle C ya da CS tipi montajla gelir ve kameranın montaj gereklerine uygun olmalıdır. Bu ikisi arasındaki fark merceklerin kamera görüntüleyicisine olan uzaklığıdır. C - tipi montajda mercek görüntüleyiciden 17.5mm uzaklıktadır;CS tipi montajda ise mercek görüntüleyiciden 12.5mm uzaklıktadır.

C tipi monte mercekler ancak 5mm mesafe halkası ilave edilmek suretiyle CS tipi monte kamerada kullanılabilir.

CS tipi monte mercek C tipi monte kamerada kullanılmaz.

 

Sabit Lens

İris işlevleri fokus kontrolü ve focal uzunluğu önceden belirlenmiş lens türüdür.

 

Manuel İris Lens

İris açıklığının sabit bir pozisyona getirilmesi için ayarının elle yapıldığı lenstir. Genelde sabit aydınlatmalı uygulamalarda kullanılır.

 

OTO İris

Kameranın resim toplama aygıtında aralığın uygun ışık düzeylerini sürdürebilmek için otamatik olarak açıldığı yada kapandığı lens türüdür.

 

Vari Focal

Tam istenilen resmi vermesi için focal uzunluğun sınırsız değiştirebildiği lens türüdür.  2.8-10mm  3-8mm  5-50mm gibi değerlerde çeşitleri vardır.

 

DC Drive Video Drive Lens

Bu deyimler oto iris lensin özelliğini belirlemektedir. Lens özelliği ile kamera özelliği bir biri ile entegrasyonu olması gerekmektedir. DC drive ile video drive arasındaki fark DC drive sürüm enerjisini kamera üzerinden almaktadır o nedenle fiyat parametresi açısından uygun fiyatlıdır. Video drive ise sürüm enerjisini lens in üzerinden almaktadır. Yani oto irisi çalıştıracak motor lens in üzerindedir. O nedenle fiyat parametresi DC drive oranla biraz daha yüksektir.

Lens ve Aksesuarlar
CCTV Aksesuarları
3-5-8mm Auto Lens
CCTV Aksesuarları
3-5-8mm Manuel Lens
CCTV Aksesuarları
5-100mm Auto Lens
CCTV Aksesuarları
Pover Jack
CCTV Aksesuarları
Bnc Konnektör
CCTV Aksesuarları
NT-UTB

İçeriği Görüntüleyebilmek için Adobe Flash Playerı yükleyin.

Get Adobe Flash player