Güvenlik Sistemleri Keşif Formu
Yangin algilama sistemleri analog adresli yangin alarm sistemleri konvansiyonel yangin alarm sistemleri gazli sondurme sistemleri
NEUTRON slayt
diafon
crow alarm kampanya cctv kamera guvenlik sistemleri
Samsung
Biris Güvenlik Online Destek
Ziyaretçi Sayacı
Online : 0
Bu Gün Tekil : 1
Bu Gün Çoğul : 42
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 16
Toplam Tekil : 51628
Toplam Çoğul : 299048
IP Adresiniz :
93.89.232.254
Konvansiyonel Yangın Alarm Dedektörleri

Yangın Alarm Dedektörleri

 

Optik Duman Dedektörleri

Adresli ve konvansiyonel optik duman dedektörleri, IR ışık saçma prensibiyle çalışan bir fotoelektrik duman hücresine sahiptir. Fotoelektrik duman hücresi, büyük partiküllü toz, sinek ve böcek gibi dış etkenlerden etkilenmeyen tasarıma sahiptir.

 

İyonize Duman Dedektörleri

Adresli ve konvansiyonel İyonize duman dedektörleri, rutubet, ortam sıcaklığı vb. değişimlerden etkilenmemesi için çift odacıklı bir iyonizasyon hücresine sahiptir.İyonizasyon hücresinde bulunan birinci oda referans, ikinci oda örnekleme esası ile çalışmaktadır. İyonizasyon hücresi, büyük partiküllü toz, sinek ve böcek gibi dış etkenlere maruz kalmaması için ince tel kafes ile koruma altına alınmıştır.

 

Isı Sıcaklık Artıs Dedektörleri

Adresli ve konvansiyonel sıcaklık dedektörü, sıcaklığa duyarlı termistör vasıtasıyla sıcaklığı algılamaktadır. 30°C, 45°C, 60°C, 75°C ve 90°C algılama kapasitesine sahip modelleri bulunmaktadır. Ortam sıcaklığı bu değerlere gelmesi ile alarm verirler. Dedektör kafesi ortamdaki sıcaklığa hızlı bir biçimde cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Adresli ve konvansiyonel sıcaklık dedektörü, sıcaklığa duyarlı termistör vasıtasıyla sıcaklığı algılamaktadır. Sabit sıcaklık dedektörü veya sıcaklık artış hızı dedektörü olarak çalışabilmektedir. Dedektör kafesi ortamdaki sıcaklığa hızlı bir biçimde cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Multisensör Duman + Isı Dedektörleri

Adresli ve konvansiyonel multisensör, IR ışık saçma prensibiyle çalışan bir fotoelektrik duman hücresine ve sıcaklığa duyarlı termistöre sahiptir. Fotoelektrik duman hücresi, büyük partiküllü toz, sinek ve böcek gibi dış etkenlerden etkilenmeyen tasarıma sahiptir. Multisensör kafesi ortamdaki dumana ve sıcaklığa hızlı bir biçimde cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Beam Işın Dedektörü

Adresli ve konvansiyonel beam ışın dedektörü Depo, alışveriş merkezleri gibi büyük alanlara sahip yerlerde lazer ışınlarıyla dumanı algılamak için dizayn edilen, modern bir dış görünüme sahip ve yüzey montaj üretim tekniği ile üretilen ışın tipi duman dedektörüdür. Maxlogic Işın (Beam) tipi duman dedektörü alıcı ve verici olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Bu iki parça birbirine bakacak şekilde 5-100 metre arasında bir mesafe ile yerleştirilirler. Yangın esnasında çıkan duman alıcı üzerine düşen kızıl ötesi (infrared) ışık miktarını azaltır. Bu azalma elektronik olarak yangının varlığını belli eder. Dedektörün en önemli özelliği, algıladığı alanı çizgisel olarak korumasıdır. Böylece yangın geniş bir mahale yayılmadan önlenmiş olur. Programlama kolaylaştırıcı butonlar Kirliliğe ve diğer çevre şartlarına kompanze edebilme yeteneği Kolaylıkla ayarlanabilir üç hassasiyet seviyesi (%25, %50 ve %70) Alıcı ve verici arasında kablo gerektirmemesi

 

Yangın Alarm Butonu

Adresli ve konvansiyonel yangın alarm butonları elle aktive edilir.Buton, üzerindeki esnek plastik perdeye veya kıralabilir cam üzerine bastırılarak aktive edilir.Plastik perde yerinden çıktığında normalde plastiğe dayalı duranbir mikro anahtar serbest hale gelerek konum değiştirir ve plastik perde eski konuma getirilene kadar bu durumda kalır. Yangın alarm butonu üzerindeki LED, butonun sorgulanması ve aktive edilmesi durumlarında yanar.

Konvansiyonel Yangın Alarm Dedektörleri
Yangın Algılama Dedektörü
MG2100 Optik Duman Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
MG2500 Multisensor Dedektör
Yangın Algılama Dedektörü
MG2300 Isı Sıcaklık Dedektörü
Mavigard
Maxlogic Beam Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
TFD1230 Optik Duman Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
TFD 1210 Sabit Sıcaklık Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
TFD 1220 Sıcaklık Artış Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
TFD 1250 Multi Sensör Optik + Isı Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
TF 2200 Optik Duman Dedektörü
Yangın Algılama Dedektörü
TF 3200 Sabit Sıcaklık Dedektörü

İçeriği Görüntüleyebilmek için Adobe Flash Playerı yükleyin.

Get Adobe Flash player