Güvenlik Sistemleri Keşif Formu
Yangin algilama sistemleri analog adresli yangin alarm sistemleri konvansiyonel yangin alarm sistemleri gazli sondurme sistemleri
NEUTRON slayt
diafon
crow alarm kampanya cctv kamera guvenlik sistemleri
Samsung
Biris Güvenlik Online Destek
Ziyaretçi Sayacı
Online : 0
Bu Gün Tekil : 1
Bu Gün Çoğul : 33
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 16
Toplam Tekil : 51628
Toplam Çoğul : 299039
IP Adresiniz :
93.89.232.254
IR Led Gece Görüşlü Kameralar

IR Led Gece Görüşlü Kameralar

 

Adından da anlaşılacağı üzere IR kamera üzerinde kompakt bir şekilde IR ledler bulunduran CCTV kameradır. Işık şiddetiyle ters orantılı olarak direnci azalan bir sensör ile çalışır. Bu sensör üzerine düşen ışık azaldığı zaman IR ledlerin devreye girmesini sağlar. Özellikle dış ortam kapalı devre kamera sistemi uygulamalarında yoğun olarak tercih edilir. IP66 koruma standardına sahip oldukları için suya ve toza dayanıklıdırlar. Bu sayede dış ortam CCTV sistemi uygulamalarında, ayrıca kamera muhafazası, kamera ayağı ve CCTV kamera lensi gerektirmediği için kullanım kolaylığı sağlar. 

IR kamera kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır

Görmenin temel gereği ışıktır. Işık olmadan cisimleri ve renkleri göremeyiz. IR gece görüş kameraları dış aydınlık insan gözünün göremeyeceği değerlere düştüğünde IR ledlerini yakar. Gönderilen bu IR ışınlar karşısındaki katı cisme çarparak geri döner böylece görme olayı gerçekleşmiş olur. Burada dikkat edilecek temel husus kameranın özelliklerinde yazan IR led lerin menziline dikkat etmektir. IR kamera içeren bir CCTV kamera sistemi oluşturulacaksa dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör enerji gereksinimidir. Normal kameralardan farklı olarak IR kameralar IR ledlerini yakmak içinde enerji ihtiyacı olduğundan IR olmayan bir CCTV kameradan iki kat fazla enerji çeker. Dolayısıyla sistemimizin smps adaptör seçimini yaparken bunu göz önünde bulundurmalıyız. 

IR Led Gece Görüşlü Kameralar

İçeriği Görüntüleyebilmek için Adobe Flash Playerı yükleyin.

Get Adobe Flash player