Güvenlik Sistemleri Keşif Formu
Yangin algilama sistemleri analog adresli yangin alarm sistemleri konvansiyonel yangin alarm sistemleri gazli sondurme sistemleri
NEUTRON slayt
diafon
crow alarm kampanya cctv kamera guvenlik sistemleri
Samsung
Biris Güvenlik Online Destek
Ziyaretçi Sayacı
Online : 0
Bu Gün Tekil : 1
Bu Gün Çoğul : 18
Dün Tekil : 1
Dün Çoğul : 45
Toplam Tekil : 51485
Toplam Çoğul : 291108
IP Adresiniz :
93.89.232.254
Hırsız Alarm Sistemleri


Hırsız Alarm Sistemi

 

Soygun alarm panellerinin, detektör bağlanabilecek her biri değişik özelliklere sahip programlanabilen girişlere zone (bölge) denir. Bir girişe (zone) birden fazla detektör bağlamak mümkündür. Ancak birbirinden farklı özellikte giriş gerekirse panelin birden fazla zone girişine sahip olması gerekir. Örneğin gecikme tanıyan giriş ya da gecikme tanımadan direkt devreye giren giriş gibi.

 

Alarm haber alma merkezleri özel güvenlik firmalarıdır. Alarm sistemleri bu merkezdeki bilgisayara bağlı çalışırlar. Olay anında bilgisayara alarm mesajı gönderirler. Alarm haber alma merkezindeki 24 saat görev yapan elemanlar gereken müdahaleyi yaparlar.

 

Hırsızlığa ve Soygunlara Karşı Alınacak Önlemler

 

İlk çağlardan bu yana insanlar sürekli korunmak ihtiyacındadırlar. Son yıllarda yaşanan olaylar gösterdi ki soygun ihbar ve alarm sistemlerine ihtiyaç artarak devam edecektir. İş yeriniz, deponuz, eviniz, villanız, vb. maddi ve manevi değeri olan mallarınızı soygun ve yangına karşı korumak en doğal ihtiyacınızdır. Yıllar boyu yoğun çalışmalar sonucunda elde edilmiş sermayenin bir günde kaybedilmesi, insanın aklına dahi getirmek istemediği korkunç bir olaydır. Soygun ihbar ve alarm sistemleri olaya caydırıcılık getirmekte, bütün olayları derhal alarm haber alma merkezine bildirmektedir. Alarm haber alma merkezi olayın doğruluk testini yaptıktan sonra ilgililere haber vererek; jandarma, polis, itfaiye ve işyeri sahiplerine ihbar ederek gereken önlemlerin hızla alınmasını sağlamaktadır.

 

Böylece riskleri en aza indirmek mümkün olmaktadır. Soygun alarm sistemini kısaca özetlersek: Tüm işlemleri yapan sistemin beyni olan bir alarm paneli, bu panele bağlanan değişik özelliklerde detektörler ve siren ünitesinden oluşur. Alarm sistemi genelde şifre yazarak devreye alınır ve çıkarılır. Bir olay anında siren çaldığı gibi telefonla arayarak da olayı haber verir.

 

Alarm Sistemi Hakkında

 

Alarm sistemi, ev veya işyerinin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını (Alarm Haber Alma Merkezi, mal sahibi, komşular) haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. Alarm haber alma merkezleri panelden kendilerine gelen mesajı tipine göre kullanıcıya, polise, itfaiyeye, ambulansa yönlendirir. AHM bunu yıllık abonelik ücreti karşılığı yapar, sistemi sürekli gözler, gerektiğinde bakım için yönlendirme de yapar. Güvenlik sistemi, kurulacak yerin konumuna, müşterinin isteklerine ve yaşam tarzına, ayrılan bütçeye uygun olarak seçilen elektronik parçaların birbirlerine entegre edilmesiyle oluşturulur. Sistem istenmeyen durumları algılar ve alarma geçer, alarm esnasında sirenle ve ışıkla çevreye, otomatik telefon arama ile kullanıcıya ve AHM ‘ne haber verir.

 

Kapı ve pencerelerin açılmasının algılanması, ortamda hareket eden canlıların algılanması, cam kırılması ve darbelerin algılanması, gaz kaçaklarının, dumanın ve yüksek ısının algılanması, panik-tehdit-yangın butonları alarm sisteminin istenmeyen durumları tespit etmesine yarayan unsurlardır. Bunlardan gelen algılamaların, hangi bölgedekilerin ne zaman alarm olarak algılanacağına müşterinin hareket ve yaşam tarzına göre karar verilir ve muhtemel saldırı yollarını ve tehlikeleri göz önüne alan keşif sonuçlarına göre sistem düzenlenir. Kullanıcılar alarm kurma ve çözme işlemini, tuş takımından (keypad) şifre girerek, uzaktan telefonla bağlanarak, istenen zamanlarda otomatik olarak veya özel bir RF uzaktan kumanda ile gerçekleştirebilirler.

 

Alarm Sistemi Beş Ana Bölümden Oluşur: 

1.      Algılayıcılar-detektörler,

2.      Alarm paneli,

3.      Uyarıcılar,

4.      Sistem kontrol-kumanda araçları,

5.      Bunlar arasındaki bağlantı tesisatı.

 

Algılayıcılar; PIR hareket detektörü, mikrodalga hareket detektörü, IR bariyer hareket detektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma detektörü, darbe detektörü, gaz detektörü, duman detektörü, su basma detektörü vb. tiplerde olabilirler. Algıladıklarında bir kontağın konumunu değiştirirler.Alarm panelleri; detektör bağlamak için kullanılan zone girişi sayısı, kullanıcı sayısı, bağlanabilecek keypad sayısı, yönetilen bölüm sayısı, bağlanabilen aksesuarlar gibi özelliklerle çeşitlenirler. Çeşitli sayıda girişleri ve çıkışları vardır. Elektrik kesintilerinde devreye giren yedek kaynakları vardır.

 

Uyarıcılar; siren, flaşör, telefon arama ve GSM modülleri vb. sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır. Çeşitli tetikleme şekilleri ile çalışabilirler, sabotaja karşı donanım ve yedek enerji kaynakları olabilir.

 

Sistem kontrol-kumanda araçları; yazı ekranlı veya ışıklı tuş takımları (keypad), IR veya RF uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar vb. araçlardır. Bu sistem parçaları arasındaki bağlantı tesisatı kablolu veya kablosuz olabilir.

 

Kablosuz bağlantıda, panel veya kablosuz detektör alıcı santralı tarafından tanınabilecek detektör sayısı, haberleşmenin şifrelenme düzeyi, değişken kod, radyo girişimine meydan vermeme ve bunlara bağışık olma, detektörlerin tamper, pil durumu, sağlıklı çalışma raporu gibi bilgileri gönderebilme özelliği, panel veya santralın radyo karıştırması ile sağır edilmeyi sabotaj olarak bildirmesi, detektör RF bilgi paketlerinin birbiri ile çakışmaması temel kriterlerdir.

Hırsız Alarm Sistemleri
Crow Hırsız Alarm Sistemi
Aidat Ödemeye Son
Teknim Hırsız Alarm Sistemi
Aidat Ödemeye Son

İçeriği Görüntüleyebilmek için Adobe Flash Playerı yükleyin.

Get Adobe Flash player